Дата: 29 березня 2018 о 14:19, Оновлено 10 травня 2018 о 17:44

1994 рікцей рік пам’ятний для жителів села Ясного, бо в цей  рік відкрилася наша школа.

11 січня після зимових канікул учні мали змогу перейти на навчання в простору школу, з новим обладнанням, затишними коридорами та великим спортивним залом.

Але  починалось все ще в кінці 80-х - 90-х років. Завдяки директору ПП «Могучий» Кишку М. Л. почалося і завершилося будівництво нашої школи. Не стояли осторонь вчителі та учні. Зранку йшли на заняття, а після обіду працювали і дорослі, і малі: складали цеглу, прибирали сміття. Згодом вчителі, щоб швидше перейти навчатися в нову школу (інколи і у вихідні), приходили прибирати навчальні кабінети, коридори, підсобні приміщення, із школи виносили будівельне сміття, натирали шибки на вікнах.  Була робота і на шкільному подвір’ї: облагороджували квітники, розмічали місця під майбутні дерева, планували майбутній спортмайданчик. І, звичайно, збирали меблі. А керував всім процесом директор школи Бураков Олександр Георгійович.

І нарешті, настав цей день якого всі чекали – урочисте відкриття школи. Серед
гостей були голова Мелітопольської районної ради  В.А. Єрмоленко -  саме він вручив символічного ключа від школи директору Буракову О. Г., заступник голови райради Баша О. М., завідуючий відділом освіти Ручка О. Ф., голова колгоспу «Могучий» Кишко М. Л. Батьки і діти виглядали особливо святково. На урочистий захід зібралося чи не все село, бо цієї події чекали всі.

Багато трудових справ було зроблено, продовжували облагороджувати територію школи, дбали і про внутрішній інтер’єр. В школі працював дружний колектив висококваліфікованих працівників. Цікавим було і культурно-масове життя як школярів, так і вчителів.

Вже більше 20 років минуло з дня відкриття школи. Змінився і педагогічний колектив. Вчителі, які «стояли біля витоків», віддавши рідній школі не один десяток років,  пішли на заслужений відпочинок. А серед них були найкращі педагоги: Цокало Людмила Миколаївна, вчитель математики, Буракова Римма Василівна, вчитель німецької мови, Дьяченко Олена Вікторівна, вчитель фізичної культури, Черванська Ольга Вікторівна, вчитель географії, початкових класів. В 2010 році пішов на відпочинок і директор школи Бураков Олександр Георгійович, який 33 роки був за кермом такого бурхливого, стрімкого, але цікавого і захоплюючого шкільного життя.

А на зміну йому приходить новий директор – Таран Інна Миколаївна, що
принесла в школу нові ідеї, сучасні погляди. Майже повністю змінився педагогічний колектив, більшість – це молоді педагоги, які невпинно знаходяться в творчому пошуку, повні енергії та завзяття. Але дбайливо зберігаються і старі традиції.

Активізувалась робота в школі. Наші учні посідають місця в районних конкурсах та спортивних змаганнях.

Щодня педагоги радо зустрічають на порозі школи своїх учнів. Девізом педагогічного колективу школи є слова Ш. Амонашвілі: «Нехай учитель поспішає до дітей, радіє кожній зустрі­чі з ними, тоді й діти поспі­шатимуть у школу і щиро ра­дітимуть кожній зустрічі зі своїм учителем».